Samsung, Galaxy S9 İçin daha hızlı ilerliyor

Piyasa kaynakları cuma günü yapmış oldukları bir açıklamada, samsung electronics’in gelecek ‘galaxy s9 ailesi’nin iki yeni üyesi üzerinde çalışmış olduğunı, hatta firmanın 2018 android öncü model ikilisi için daha şimdiden donanım yazılımını geliştirmeye başladığını söylediler.
Samsung’da halihazırda üzerinde işlem yapılmakta olan mevcut donanım makalelımının, ‘g960fxxu0aqi5’ ve ‘g965fxxu0aqi5’ yapım numarası ile işaretlendikleri belirtiliyor. Ilk numara, tahminen daha küçük boyda olan, ikincisi ise büyük boy olan modele işaret ediyor. öteki bir deyişle, galaxy s9’un uluslararası varyantı ‘sm-g960f’ model numarasını taşıyacakken, galaxy s9 plus’ın benzer sürümü ise (galaxy s9+ olarak stilize edilebilir) sm-g965f olarak adlandırılacak. S8 modelinin model numarasının sm-g950x olarak, galaxy s8 plus’ın ise alternatif olarak sm-g955x şeklinde adlandırılmış olmaları, bu gelişimin de gerçek olma ihtimali var.

Galaxy s8 serisinin mart ayında tanıtımı yapılmış olmakla beraber piyasaya çıkışının nisan ortalarında gerçekleşmiş olmasını göz önünde bulundurursak, galaxy s9 cihazlarına yönelik donanım yazılımı geliştiriminin daha şimdiden başladığına dair haberler gösteriyor ki, yeni çıkacak ikili, bir önceki modellerden senenin daha erken bir periyodunda tanıtılabilir. Samsung’un galaxy s serisi cihazları, tipik olarak kış sonu ya da ilkbahar adım atarı gibi, sıklıkla da mobile world congress (mwc)’de sahneye çıkarlar. Ama, galaxy note 7’de yaşanmış olan fiyasko nedeniyle samsung, cihazların imalına daha çok vakit ayırmak gerektiğine kanaat getirmiş olmalı ki, bu sene söz mevzusu takvim birazcık daha uzamıştı. Firmanın öncü android cihazlarını çıkarma takvimini yeniden eskisi gibi bir düzene oturtup oturtmayacağı bilinmiyor olmakla beraber, donanım yazılımı üzerindeki geliştirmelerin şimdiden başlamış olması, bu tip bir stratejiye işaret ediyor olabilir.

Galaxy s9 serisinin büyük olasılıkla qualcomm snapdragon 845 ve samsung’un kendi yapımı olan exynos 9810 soc çipsetine haiz olmaları bekleniyor. 6gb ram ve 64gb genişletilebilir minimum hafıza seçenekleri de muhtemellıklar arasında. Galaxy note 8’lerle birlikte tanıtılan iki sensörlü imajleme sistemi, galaxy s9 ve s9 plus’ın arka kameralarında işlev görecek olabilir. Tabii samsung’un amiral gemisi modellerinde artık bir anane haline gelen ‘çerçevesiz tasaım’ da, yeni ikilide kendini gösterecek olsa gerek.

iPhone 8 Plus’taki Sorunlar Dertter bitmek bilmiyor

Apple bugünlerde, giderek artmaya süregelen iphone 8 plus’ın bükülme problemlerıyla uğraşıyor.
Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaparak piyasaya sürdüğü iphone 8 plus ve iphone x modellerinden ikincisini seçenler kendilerini şanslı hissedebilir. çünkü iphone 8 plus’larda yaşanan ekranın gövdeden ayrılması sorunu bugünlerde kullanıcsıcaklıknın ve apple’ın başını bir hayli ağrıtıyor. Bu sorunlardan ilki tayvan’da telefon şarj edilirken gerçekleşti. Tayvanlı bir kullanıcı 5 gündür kullandığı telefonunu şarja taktı ve yaklaşık 3 dakika sonra böyle bir sorunla karşılaştı.

View image on twitterview image on twitterview image on twitter
follow
まごころ @magokoro0511
届いたiphone8plus、開けたら既に膨らんでた
1:03 pm – sep 24, 2017
115 115 replies 14,258 14,258 retweets 9,687 9,687 likes
Twitter ads info and privacy
Sorunun öteki görüldüğü yer ise japonya, sadece burada telefon paketten çıktığında aynı sorunla karşılaşıldı. Hatta twitter’da bununla ilgili görseller de paylaşıldı. Iki sorunda da telefon kasası üzerinde herhangi bir yanık izine rastlanılmaması durumun batarya problemi olamayabileceğini gösteriyor. Hatanın çok rahat bir nedenden, sadece kasa ile monitörı tutuan tutkal yahut vidalardan kaynaklandığı düşünülüyor.

 alakalı video
Iphone 8 plus sağlamlık testi (buz kıracağı ile efsunk kapışma!)
şimdilik sadece 2 telefonda karşılaşılan bu durumun, öteki ürünlerde de bulunup bulunmadığı merak konusu.şayet bir iphone 8’iniz var ise, şimdilik endişelenmeye gerek yok. çünkü eğer sorun tutkaldan kaynaklanıyorsa tesirini hemen göstermeyebilir. Yine de bizler iphone 8 plus’a yaptığımız bükülme testlerinde durumun çok da kötü olmadığını görmüştük.

Pacman Snapchat Üzerinde Artık Oynayabilirsiniz!


Ir fıstık ezmesi üreticisinin yeni çıkan ürününü tanıtmak üzere yaptığı bu “pacman” biçimı oyuna snapchat kullanıcıları erişebilecek.
Reese’s adı verilen ve yurtdışında fıstık ezmesi satan bir firma, snapchat ile birlikte kendi oyununu geliştirdi. çikolata ve fıstık ezmesinden oluşan bu adeta “pacman” oyununun gününüzü geçirmelik fena bir oyun olmadığını da ekleyelim.

Ilgili haber
Snapchat’in yeni filtreleri semanü değiştirecek!
Oyun bu arada tamamen bedava. Antet resmindeki yada alt taraftaki “snapkodu” taratarak oyuna girebiliyorsunuz. “snapkod” taratmayı bilmeyenler için ise yapmanız ihtiyaç duyulan, aşağıdaki görselin resmini çtakım, snapchat’e girip, arkadaş ekle kısmından “snapkodla ekle” seçeneğini kura çekmek. Son çektiğiniz resimı o listede aslına bakarsanız ögreceksiniz. O fotoğrafa dokunarak oyuna girebilirsiniz.

View image on twitter

Yeni Instagram Özelliği: Arşiv Fotoğrafını Sildikten Sonra Pişman Olan Kullanıcılar artık Fotograflarını bulabılecek

Artık instagram’da istemeyerek sildiğiniz yahut bir şekilde silmek zorunda fotoğraflarınızı silmek yerine arşiv bölümüne kaldırabileceksiniz.
Instagram’ı derhal herkes kullanıyoruz, birtakımlarımız ise psikopatlık derecesinde gününün neredeyse her anını fotoğraflayıp -veya hikayeler’i kullanıp- buradan paylaşımlarda bulunuyorlar. Bazen aralarında sildiğimize pişman olduğumuz yahut herhangi bir sebeple silmek niteliğinde kaldığımız paylaşımlar olabiliyordu. Instagram, yayınladığı son güncelleme ile kullananlarının bu dertten kurtulmasını sağlayacak bir özellik getirdi.

Kullanıcılar, bundan bu şekilde profillerinde görünmesini istemedikleri fotoğrafları silmeden doğrudan olarak arşiv ismindeki yeni parçaya taşıyabilecekler. Resimınızın derhal sağ üst bölümünda bulunan 3 noktaya dokunduğunuzda paylaş, düzenle gibi bölümlerin yer aldığı alanda bulunan özelliğin çalışma prensi de fazlaca rahat. Bu parçaya dokunduğunuzda fotoğrafınız artık profilinizde görünmeyecek ve arşiv’de depolanacak.

özelliğin şöyle hoş bir yanı daha bulunuyor: dilerseniz paylaşımınızı tekrar profilinize ekleyebiliyorsunuz. Profilinizde görünmesini arzu ettiğiniz bu resim, ilk yüklediğiniz tarihte görülecek -arşiv’den kaldırıp yine görünmesini arzu ettiğiniz tarihte değil doğrusu-.

Bu özelliğin daha fazla bir dargın, bir barfer sevgililerin imdadına yetişeceğini düşünüyorum. Bir zamanlar heyecanla paylaşılan, onlarca beğeni ve yorumun geldiği o fotoğrafları bir anlık sinirle sildikten sonra yaşanılan geçici travma, galiba bu özellikle son bulacak.

Instagram’ın Yeni Yapılan Güncelleme ile İstemediğiniz Yorumları Engelleyebilirsiniz!

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde vazgeçtiğiniz kullananların paylaşımlarınız dibine yorum yapmasını engelleyebilirsiniz.
Instagram, kullanıcıları rahatsız eden profillerin sesini kısmaya devam ediyor. Sosyal medya devi, 800 milyon kullanıcısının paylaşımlarının arkasından keyfinin kaçmaması için yeni yorum vasıtalarını yayınladı. Artık herkese aleni instagram hesabınız varsa, paylaşımlarınıza yorum atabilecek kişileri sınırlayabilirsiniz. Ayrıca hem herkese aleni bununla birlikte kapalı hesaplar, istedikleri kişilerin paylaşımları dibine yorum yapmasını engelleyebilecekler.

Bu özellik, instagram’ın fenaye kullanımı engellemek için yürüttüğü çalışmalardan yalnızca biri. Instagram, ayrıca arapça, fransızca, almanca ve portekizce dillerindeki saldırgan yorumları engellemek için otomatik filtre özelliğini geliştiriyor. şirket, bu özelliğin makine öğrenimi ile geliştiği için zaman içinde daha kullanışlı hale geleceğini belirtiyor.

Hayatımızı Değiştirecek 5 Teknolojik Gelişme

Gelecekçilerin yapmış oldukları değerlendirmelere bakılırsa bugün hayal olarak görmüş olduğumüz bazı teknolojiler yakın bir gelecekte sıradanlaşacaklar. Tıpkı vaktiyle bugün yaşanmış olan teknolojik gelişmelerin hayal olarak algılanması benzer biçimde.
Bugün itibariyle reelçi görünmeyen ya da bir bilim kurgu filminden fırlamış benzer biçimde gözüken teknolojiler, büyük olasılıkla önümüzdeki 50 sene içerisinde gerçek olacaklar.

Titiz görüşmeler sonrasında sosyal yaşamımızı bütünüyle değiştirecek olan en önemli teknolojik gelişmeleri bildiren ‘gelecekçi’ grubunun yaptığı açıklama bu yönde.

Araştırmayı yürüten ünlü ingiliz fütürist ‘ian pearson’ “bugün itibariyle elit gördüğümüz örneğin bir tuşa basarak dünya çapında mobil yazışma kurmak yahut bilginin bütününe ulaşmamızı sağlayan bilgisayar ağları gibi şeyler vaktiyle düşsel bilim kurgu idealleri şeklinde görülürdü” diyor.

Ama daha önce de söylediğimiz benzer biçimde doğruyu kurgudan ayıran ince bir çizgi vardır.

Pearson bu işlemin hiçbir vakit hızını kesmeyeceğini ve insanlığın yeni teknolojileri geliştirmeye devam ederek atalarımızın rüyalarını gerçekleştireceklerini söylüyor.

Insan sağlığının takibini meydana getirecek teknolojik implantlar

Esasen şu anda kullanmıyor muyuz bunu? Insan derisine yerleştirilmiş, minik akıllı cihazlar kanın kimyasal bileşimini ve hastanın sinir sinyallerini gerçek zamanlı olarak tahlil etmek üzere kullanılacak, sağlık durumlarının testünü sağlayacaklar. Aynı zamanda olası bir rahatsızlık ya da sağlık değişimini tespit edebilecekler.

Uçan arabalar

Uçan otomobiller bilim kurgu filmlerinin ana unsurlarından biridirler. Uzun vakit önce duyurulduğu üzere önümüzdeki 10-15 sene içerisinde gerçek olacaklar. Ancak otomobiller değil, tümüyle otonom vasıtalar da uçacaklar.

Uzay turizmi
Ay’a seyahat ederek üzerinde yürümeyi kim hayal etmemiştir ki?

Bugün uzak bir hayal şeklinde gözüken şey, 50 yıl içerisinde bayağı bir şey haline gelecek diyor gelecekçiler. Teknoloji, insanın tatilini uzayda geçirmesini ve sorunsuz şekilde dünya’ya dönmesini sağlayacak

Süper-insan güçleri
Ironman, sen misin?

Gelecekçiler yakı bir tarihte insanlığın bir çeşit makineye dönüşecekleri öngörüsünde bulunuyorlar.

Elektro-aktif polimerlerden yapılmış kas sistemine sahip diş iskelet yapısı, adamın daha önce hayal dahi edilemeyecek derecede fizyolojik bir güce ulaşmasını sağlayacak.

Süpersonik su altı trenleri

Düşünün ki su altında, ses hızıyla giden bir trende seyahat ediyorsunuz. Etkisinde bırakan, değil mi?

Evet, gelecekçilere göre bu yakın bir zamanda gerçek olacak.

Söz mevzusu yeni ulaşım sistemi, mevcut hava vasıtalarının hızlarından çok daha yüksek hızlara sahip olacağı için kıtaları birbirine bağlayacak. Bundan dolayı bu vasıtalar saatte 1.200 km’den daha hızlı hareket edecekler.

Su altı trenlerinin o kadar hızlı şekilde hareket etmelerine olanak verecek olan teknoloji, ‘supercavitation (süper boşluklandırma) olarak adlandırılıyor. Buna gore suda hareket eden bir nesneyi tümüyle kapsayacak yeterince efsunk bir sıvı içerisinde buhar baloncuğu oluşturmak için kavitasyon etkilerini kullanmaya verilen ad. Böylece nesne üzerindeki sathi sürtünme etkisi efsunk miktarda azaltılarak, çok yüksek hızlara erişilebiliyor.

Instagram Beğeni Sıralaması Neye Göre Yapılır?

Instagram takipçilerinizi takip ediyor olmanızın esas sebebi bu kimselerin paylaşımlarını beğenmiş olmanız ve
herhangi bir hikaye ya da yeni fotoğraf paylaşımı gerçekleştirmesi durumunda; bunu görenlerden ilk kimseler
sırasında yer almanız etkiler. Ancak; ınstagram size her takip ettiğiniz kimsenin gönderilerine beğenmeniz konusunda
bir dayatma yapmaz. O halde denilebilir ki;
 Instagram üzerinden birilerini takip ediyor olabilirsiniz. Ancak her takip ediyor olduğunuz ınstagram
kullanıcısının her gönderisini görme hakkına sahip olamayabilirsiniz.
 Instagram kullanıcısı; bir hikaye ya da fotoğraf paylaşımı yapar iken ilgili paylaşımı kimlerin görmemesine dair
açıklamada sizin profil adınızı yazabilir. Aynı şekilde bunu sizlerde kendi takipçileriniz üzerinden
uygulayabilirsiniz.
Beğeni Nedir?
Beğeni;
 Takip ediyor olduğunuz, ınstagram profili herkese açık olan kimselerin gönderilerine bakıyor olduğunuz
zamanlarda size hitap eden ve ilgili paylaşım ile alakalı olarak etkileşime girmek istediğiniz anda devreye
giren bir ınstagram özelliğini ifade eder.
 Burada; her paylaşımın altında var olan hem yorum hem de instagram beğeni simgelerini tanımanız gerekir.
 Beğeni atmak ınstagram kullanıcıları arasında; ‘like atmak’, ‘likeylamak’ gibi ifadeler ile de anılabilir.
 Like atmak, beğeni atmak ya da siz her ne diyor iseniz; bir ınstagram kullanıcısının paylaşımına beğeni vermek
için; paylaşımında altında yer alan kalp simgesine gidip dokunmanız gerekir.
 Beğenilerinizi gerçekleştirdiğiniz anda kalp simgesi kırmızıya döner. Ve sizler de bu paylaşımı beğenmiş
olduğunuzu görürsünüz. Karşı tarafa ise bu beğeniniz anında ilgili paylaşımın gösterilmesi ile sizin beğeni
attığınız küçük bir not ile bildirimlerde görünür.
 Eğer like atmak için çok daha hızlı davranmak istiyor iseniz; beğenmek istediğiniz paylaşımın üzerine hızlıca iki
kez tıklamanız da alt kısımda yer alan kalp simgesinin kırmızıya dönmesini sağlar.
Like Sıralaması
 İlk olarak yalnızca kronolojik olarak sıralamakta idi.
 Ancak bu kronolojik sıralama halinin birden fazla ınstagram kullanıcısının görmek isteyip de göremediği
içeriklerin çoğaltması sorunu yaşamasına yol açtı.
 Kevin 2016 yılı itibari ile bu duruma bir sonlandırma getirmek maksadı ile yeni bir sistem geliştirdi. Sistemde
ise; en fazla etkileşimin kurulduğu ve takipçi ile takip edilen mekanizmasının ciddiye alındığı bir beğeni
sıralamasının oluşturulduğunu açıkladı.
 Bu halde; en fazla etkileşim kurmuş olduğunuz kimselerin beğenilerini daha üst sıralarda görüyor olmanız sizi
şaşırtmamalıdır.
Takipçi sıralaması ise bu hususta beğeni sıralamasından ayrılıyor.

İnstagram Takip İstekleri Nasıl Gelir?

İnstagram Takip İstekleri Nasıl Gelir?
Instagram üzerinden eğer kullanmış olduğunuz hesabınızı gizli tutuyor iseniz; yani ayarlar kısmında
yer almakta olan; gizli hesap sürgüsü mavi şeklinde ise; o halde sizi takip etmeyen kullanıcıların sizin
paylaşımlarınıza göz atabilmeleri söz konusu olmaz. Ancak eğer gizli hesap kısmı aktif değil ise; o
halde sizi takip etmeyen kullanıcılar da profilinize bakabilir ve ek olarak size; yorum, beğeni ve DM
atabilir. Gizli hesapta;
 Sizin gönderilerinizi görmek isteyen kimseler size takip isteği gönderirler, demiştik.
 Takip isteğini göndermiş olan hesap için sizin profiliniz açıldığında istek kabul ya da ret
edilmediğinde ya da iptal edilmediğince ve engelleme söz konusu değil ise; ‘istek gönderildi’
yazısı çıkar.
 Aynı şekilde sizin tarafınızdan ise; size gelen takipçi istekleri sağdan ikinci kısımda aşağıda yer
alan alanda kalır. Sizler o alana dokunduğunuzda; size gelen takipçi isteklerini görebilirsiniz.
 Takipçi isteklerine verebileceğiniz üç farklı cevap olur.
 Birinci cevap olarak mavi olarak verilen alana dokunarak isteği onaylayabilir, ikinci olarak ise;
sizin için ayrılan çarpı işaretine bakarak isteği ret edebilir, üçüncü olarak ise; kullanıcının bir
daha size istek göndermesini tercih etmiyor iseniz; engelleyebilirsiniz.
Etkileyici Profilin Püf Noktaları
İnstagramda profil oluşturmak hele profesyonel ve etkileyici bir şekilde oluşturmak oldukça güç ve
emek gerektirmektedir. Nasıl insanlardaki ilk imajı düş görünüş oluşturuyorsa. İnstagramda’da bu ilk
izlenimi kullanıcı profilimiz oluşturmaktadır. Etkileyici bir profil için öncelikle dikkat çekici ve anlamlı
bir kullanıcı adı seçilmelidir, daha sonra yine profil resmimiz bizi anlatan ve dikkat çekici bir resim
olmalıdır, profil temanızı paylaştığınız fotoğrafların temalarına göre ayarlayın ve sizi anlatsın, fotoğraf
düzenleyici programlar kullanmayı unutmayın, metin bölümlerinde eğlenceli simge ve emojiler
kullan, fotoğraf çekimlerinde sanatsal yaklaşımlar kullan, kullanıcı hesabını diğer sosyal medya
hesaplarınla eşleştir, fotoğraflarını doğru zamanda paylaş ve Iconosquare’den istatistiklerini takip et
böylece hangi fotoğrafların hangi saat diliminde daha çok beğeni almış görebilirsin. Bütün bunlar
İnstagram da etkileyici profil yaratmanın püf noktalarıdır.

İnstagram Takipçi Satın Almanın Güvenli Adresi

Günümüzde dolandırıcılığa yeltenen pek çok site takipçi sayısı yükseltme adı altında insanları
kandırmaktadır. Parayı ödeme işinden hemen sonra takipçi sayınızda herhangi bir değişiklik
olmamaktadır. Bu yüzden her zaman popüler ve güvenilir internet adreslerini tercih etmeniz
gerekmektedir. Bununla beraber herhangi internet adresi sizden kullanıcı adınız dışında bilgi
istememektedir. Sizlerden başka bilgiler istiyorsa bu adresler hesabınızı çalmak isteyebilir. Bu tarz
sitelerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Günümüzde instagram güvenilir takipçi alma konusunda
internet üzerinde her anlamda sizlere en uygun fiyatlarla sunan adres internet sitemizdir. Birçok
instagram takipçi paketleri internet adresimiz içerisinde yer almaktadır. Siz bütçenize ve bu anlamda
uygun olanı kısa zamanda seçebilir ve canlı destek hattı içerisine anında bağlanabilirsiniz.
Takipçi Sıralaması
Sizi takip edenlerin oluşturmuş oldukları liste; takipçi listesidir. Bu liste içerisinde yer alan
kişilerin yani ınstagram profillerinin sıralanışı ise; takipçi sıralamasıdır. Bu sıralama ise;
 Esasen karmaşık olarak herhangi bir düzene tabi olmadan gerçekleşir sanılıyor.
 Ancak hem takip edilenler listesinde hem de takipçi listesinde mutlaka en yeni kullanıcı ile en
eski kullanıcı farkı gözetilir.
 Yani; sizin en yeni takip etmeye başladıklarınız takip edilenler listesinin en başında yer alır.

Takipçiler Tamamen Gerçek
Birçok İnternet adresi üzerinde büyük miktarlar ödenerek test etmiş kişiler memnuniyeti bizimle kısa
sürede sağlamaktadır. Takipçi satın almak istediğinizde destek hattımızı buradan hemen
kullanabilirsiniz. Müşterilerimiz ile ciddi konuda ilgilenmeye devam ediyoruz. Dilediğiniz ölçüde
takipçi istediğinizde bu anlamda kısa zamanda gerçekleştiriyoruz. Günümüzde instagram organik
takipçi satın alma konusunda sunmuş olduğumuz fiyat aralıklarımız son derece uygun bir şekilde
sizlere sunuluyor. İnternet aracılığı ile takipçi kazanmaya başladıktan hemen sonra paylaşımlarımızda
beğeni ve yorum artışı olmaktadır. İnternet adresimizde pek çok ödeme seçeneği yer almaktadır.
Kısa Sürede Takipçi Sayınızı Arttırın
İnternet üzerinde destek hattının ilgili olması, fiyat aralıklarının her anlamda uygun şekilde
bulunması, geri dönüşlerin kısa zamanda alınabilmesi ve hizmetlerinin hemen gerçekleştirilmesi için
pek çok nedenden dolayı internet adresimiz çok daha güvenilir ve kaliteli hizmet sunabilmektedir.
Sizler de takipçi sayınızı yükseltmek ve instagram’da fenomen olmak istiyorsanız instagram gerçek
takipçi hizmetini gerçekleştiren sitemizle hemen irtibat kurabilirsiniz.

Banka Havalesi İle İnstagram Takipçi Satın Alma

Siz değerli kullanıcılarımıza internet ortamı üzerinden sosyal hizmet vermeye devam
ediyoruz. Kaliteli takipçi kasma hilemizi sadece müşterilerimiz için yapıyoruz. Bu nedenle
sizlerin memnuniyeti bizim için her zaman oldukça önemlidir. Sosyal âlemde iyi kötü ayırt
etmeden tüm kullanıcı yorumlarını her zaman inceliyoruz. Sizlerin yapmış olduğu
eleştirilerinden ders çıkartarak size en iyi hizmeti sunuyoruz. İnternet adresimizi seçme
konusunda pek çok sebep bulabilirsiniz. Bunların en başında tabi ki güven yer almaktadır.
Günümüze kadar binlerce kullanıcıya takipçi sağlamaya devam eden sitemizi tercih etmek
sizler için bir ayrıcalık olacaktır. İnternet ortamında her zaman beraber yola devam ederiz.
Bunun nedeni her müşterimize tek müşterimiz gibi hizmet yapmamızdan kaynaklanmaktadır.
İnternet üzerinde instagram takipçi satın al hizmeti içerisinde yer alan hizmet anlayışı ile
binlerce müşteriye hizmet ulaştırıyoruz.
Fenomen Olun
Sosyal medya takipçi kasma denildiği zaman akla ilk gelebilen adresimizi tercih ederseniz
hiçbir şekilde pişman olmayacaksınız. Takipçi satın alma konusunda ülkemizde bir numaralı
site olarak hizmet vermeye devam eden adresimize güvenebilirsiniz. Hizmetleriniz her zaman
güvenli bir şekilde kısa sürede yapılmaktadır. Sizde sayfamız üzerinden hemen fenomen olma
hizmetini kullanmak adına banka havalesi ile takipçi alabilirsiniz. Sizlere bu faaliyetleri kısa
zaman içerisinde sunmak adına sizlerden kullanıcı isminizi talep ediyor ve internet ortamında
takipçi kasmaya başlıyoruz.
Sosyal Medyada Popüler Hale Gelin
Kullanıcılarımıza hizmet anlamında kaliteden herhangi bir şekilde asla taviz vermiyoruz. Bize
güvenerek, yıllardır takipçi kasma uygulamasını bizlerden her zaman kolay bir şekilde
sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinde bireysel kullanıcılara ve kurumsal firmalara şimdiden
teşekkür ediyoruz. İnternet sitemizin her gün artan işlem grafiği koşullarında sizlere en iyi
hizmeti sunabilmek için kendimizi geliştiriyoruz.
Instagram Takipçi Sıralaması Değiştirme
Instagram profilleri arasında takipleşmek adı verilen bir sistem vardır. Bu sistem bazında;
 ‘takip et’ alanına tıklamak sureti ile bu isteğin takip edilmek istene n profile
gönderilmesi sağlanır.
 Instagram takip et butonu her zaman size profilin açılmasını sağlamaz. Aynı şekilde;
Instagram hesabı zaten kilitli olmayan bir kullanıcının takip edilmeden de
paylaşımlarının görüntülenebilmesi söz konusu olur.
 Sizin bir başkasını takip ediyor olmanız; takip edilenler listesini oluşturur. Ve
nihayetinde sizi takip edenler de takipçi listesini oluşturur.
 Takipçi ve takip edilen listesine göre; kimler ile karşılıklı takip yürütüldüğüne
bakılabileceği gibi kimlerin ayrıca takip edildiğine ve kimlerin ayrıca sizi takip ediyor
olduğuna da bakabilirsiniz.

İnsanların Sizden Nefret Etmesi için13 Bilimsel Gerçek!

Herkesin bir hikayesi vardır ve hepimiz, birbirinin hikayesine bir yerlerden dahil olabilir. Ancak bu hikayelerdeki birliktelikler, bilimsel verilere dayanan bu 13 nedenle zarar görebilirler.
Bir insanla iyi vakit geçireceğinizi idrak etmek, onu gördüğünüz ilk saniyeler içerisinde anlayacağınız bir vaziyet. Biroldukca ilişkimiz, kişileri görmüş olduğumüz o ilk anlara bağlı gelişiyor. Ondan sonra ise her şey bir bir önem kazanıyor.

Soyadınızdan ten kokunuza, diksiyonunuzdan jest ve mimiklerinize kadar her şey karşınızdaki adamla olan ilişkinizde bir role sahip. Elbet bazı şeyler değiştirilemez ama bilim, insanların birbirlerinden nefret etmelerine neden olan duygusal değişiklikleri de ele alıyor. Meydana getirilen araştırmalar cevabında insanların birinden nefret etme sebepleri bir araya getirildiğinde 13 adet birbirinden ilginç şey listeleniyor:

1. Facebook’ta çok fazla fotoğraf paylaşmak:
Balayı, kuzenin mezuniyeti, düğün dernek ve bitmeyen enişte ziyaretleri… son yıllarda bir şeyi yaparken deneyimlemek için değil, diğer insanlarla paylaşmak için yapıyormuşuz gibi.

2013’te meydana getirilen bir araştırma, facebook’ta çok fazla fotoğraf göndermenin, reel hayattaki ilişkilerinize zarar verebileceğini öne sürdü. Paylaşım yaparken diğer insanların nasıl karşılayacağını iyi düşünmek gerekiyor. Bunu gören insanoğluın çoğu “bakın ben mutluyum ehe :)” pozlarının gözlerine sokulmasını istemiyor. Bizden söylemesi.

2. Facebook arkadaşlarınızın çok veya azca olması:

“arkadaşım ne facebookmuş!” dediğinizi duyar gibiyim fakat dostum kelimesini kullandığınızın altını çiziyorum. 2008 senesinde meydana getirilen bir araştırmada michigan eyalet üniversitesi araştırmacıları, üniversite öğrencilerinin kurgusal olarak hazırlanmış facebook profillerine bakmalarını istedi. Peşinden bu profillerin öğrenciler tarafınca hangi kriterlere nazaran beğenildiği ortaya çıkartıldı: arkadaş sayıları.

Bu araştırmada ideal arkadaş sayısının 300 olarak belirlendiğinin ve sonraki yıllarda yapılan bir araştırmada bu sayıın 338’e çıktığının altını çizelim. Ne azı ne fazlası anlayacağınız…

3. Tanışır tanışmaz şahsi meselelerden bahsetmek, özelini paylaşmak:
Buna başka bir dille “kendini ifşa etmek” yahut “patavatsızlık” diyebiliriz. Psikologlar, çok samimi bir konuyu yeni tanıştığınız bir kişiye anlatmanın güvensiz bir hava yaratacağından bahsediyorlar. Bunlara hobileriniz, en sevdiğiniz çocukluk anılarınız da dahil.

4. Birisi sizin ile alakalı mevzuşmadan ona kendiniz hakkındaki soru sormak:
Bu madde de kendini ifşa etmeye benzer bir özelliği ele alıyor. Bilim insanoğluına gore bu ifşa süreci bireylerin arasında karşılıklı olarak gelişmeli. Aksi takdirde sizi takmayan kişilere kendinizle alakalı sorular sorarsanız, ilişkinizi yokuşa sürüyorsunuz demektir. Araştırmacılar sürecin karşılıklı olarak ilerlemesi için tek bir şeyin varlığına işaret ediyorlar: sevgi.

5. Yakın plandan çekilmiş profil resimı yayınlamak:
California teknoloji enstitüsü’nde yapılan bir araştırmaya gore, maksimum 45 santimetreden çekilen fotoğrafların, en az 135 santimetreden çekilenlere göre daha az çekici olduğu anlaşıldı. Bu durum özellikle iş dünyasının fink attığı linkedin benzer biçimde platformlarda altın değerinde. Aman dikkat.

6. Duyguları gizlemek:

Araştırmalar, reel duygularınızın etkisi altında olan huylarınızı sergilemenin daha doğru olduğunu söylüyorlar.

Insanlar ayrım gözetmeden yakın ilişkiler kuramazlar. Yatırımlarına en güzel karşılığı verecek insanları ararlar ve duyguların gizlendiği anlar bu ilişkilere belirsizlik ve ilgisizlik olarak kodlanırlar. Sonuç hüsran.

7. çok güzel hareket etmek:

Bundan önceki maddeye dayanarak, “duygularım bunu gerektiriyor, bir kişiye güzel hareket etmek ihtiyacını hissediyorsam davranırım” kabul edebilirsiniz. Bu mevzuda 2010 yılında yapılan bir araştırma, “esirgemez olmanın iticiliğini” ortaya çıkartmış. Hem arkadaş gruplarında aynı zamanda özel ilişkilerde aynı konum geçerli.

Ne kadar özverili olursanız, rağmenızdaki fert bu durumdan o denli çok rahatsız oluyor. Dozunu iyi tutturmakta yarar var.

8. Sade bir şekilde övünmek, kişisel güzelleme yapmak:

Bazı insanlar, arkadaşlarını ve potansiyel işverenlerini etkilemek için özeleştiri kanalıyla gizlice övünürler. Harvard business school’da meydana getirilen yakın tarihli bir inceleme, bu durumun niçin olacağı vahim neticelar mevzusunda uyarı niteliği taşıyor. özellikle bir iş görüşmesi esnasında rağmenızdaki yetkililere şeffaf davranmanın önemli olduğu belirtiliyor.

9. Gittikçe gerginleşmek, stresli olmak:
Araştırmalar, sinir harbi sırasında ter kokunuzun değiştiğini gösteriyor. Doğrusu bu durumun yalnızca ruhsal değil kimyasal bir etkisi de mevcut. Stres kaynaklı terleme, yakın çevrenize biyolojik olarak uyarılar veriyor. Hem de olurda siz stresinizi saklasanız bile biri varsa garipsemeyin, uyarıyı çoktan almış demektir.

10. Gülümsememek:

özellikle gergin durumlarda gülümsemek çoğu kişi için zor olsa gerek. Bu fizyolojik durumun etkinliğini araştıran yüzlerce araştırma gülümseyerek kurulan ilişkilerin daha samimi bulunduğunu doğrular özellikte. Hem de gülümseyerek tanıştığınız bir ferdin sizi unutma ihtimali de azalıyor.

11. Rağmenızdakini sevdiğiniz halde, onu sevmiyormuş şeklinde hareket etmek:

Birinin bizi sevmiş olduğini planladığımüzde, biz de onu sevmeye eğilimli oluruz. Aynı şey bir grup arasında sevilen kişinin o gruba sevgi beslemeye başlamasıyla da açıklanabilir. Araştırmalara gore sevgi tek taraflı başlasa dahi karşılık bulmadığı sürece idame eden bir süreç değildir.

Sevgiyi gizlemek ise karşınızdaki insanın yukarıdaki birkaç maddeyi aynı anda yaşamasını sağlıyor: duygularınızı gizlediğiniz için samimiyetsiz olduğunu düşünüyor ve güvensizlik hissi artıyor. Hissettiğiniz sevgiyi belli etmezseniz, potansiyel olarak onu bitirirsiniz.

12. Zor okununan bir isme sahip olmak:

Listenin en saçma sapan maddesi olabilir ve harbiden hiç adil bir vaziyet değil. Ancak bilim sadece güzel şeyleri kanıtlamakla yükümlü değildir.

Melbourne üniversitesi, leuven üniversitesi ve new york üniversitesi’ndeki araştırmacılar tarafınca yapılan 2012 tarihli bir çalışmada katılımcılara sahte bir gazete haberi okutuluyor. Haber, yerel seçimlere adaylığını koyan bir insanla alakalı ve o bireyin adı devamlı değişiyor. Lazaridis yada paradowska gibi basit okunabilen adların yanı sıra vougiouklakis ve leszczynska gibi ne idüğü belgisiz isimler aynı haberde kullanılıyor. Sonuç tahmin edebileceğiniz şeklinde, kolay isminde kişilerin daha iyi bir aday olacağı savını destekliyor.

13. Sık sık ünlülerden bahsetmek:
Konuştuğunuz insanların ilgilerini kazanmak yahut kaybetmemek için ünlülerden bahis açmak mantıklı gelebilir, sadece bilime nazaran öyle değil dostlar.

Zürih üniversitesi’ndeki araştırmacılar “name-dropping” denilen bu vakasın (bizde de zenginin parası ve züğürdün çenesi derler) güvensizlik kaynağı olduğunu söylediler. Hatta ünlü birilerinin yakını olduğunuzdan bahsetme durumları da bu gruba giriyor (buna da bizde birazcık ufak atta civcivler yesin derler).

iOS 11’teki 5 Gizli Özellik kimsenin fark edemedigi!

Yeni bir işletim sistemi çıktığında herkes büyük ve farklı özelliklere odaklanır. Ama detaylar bazen çok daha yaşam kurtarıcı olabilir.
Apple, yeni iphone’lar ile birilkte işletim sisteminin son sürümü ios 11’i de apple kullanıcılarına tanıttı. Yenilenmiş app store, sos aygıt kilitleme, monitör kaydı alma şeklinde bir çok yenilik bulunan ios 11’in bir de herkesin fark edemediği, lansmanda açıklanmayan özellikleri var.

Daha minik medya dosyası boyutu

4k video çekebilen bir cihazın en efsunk sorunu ne olabilir? Normal olarak depolama alanı. Ios 11’in son güncellemesinde gelen hevc(yüksek verimlilikli video codec) yardımıyla fotoğraf ve videolarınız kalitesinden hiçbir şey kaybetmeden çok daha minik dosya boyutlarında saklanarak depolama alanından tasarruf sağlarlar.

Daha gelişmiş depolama alanı yönetimi

Ios 11 ile beraber iphone kullanıcıları çok daha detaylı ve işlevsel bir depolama yönetimine sahip olacaklar. ‘iphone depolama alanı’ adını alan menüde cihaz hafızanızı detaylı olarak test edebilir, dosyalarınızı icloud’a yedekleyerek cihazda boş alan açabilirsiniz.

Dahili qr kod tarayıcı

Qr kodlar günümüzde giderek daha da yaygınlaşıyorlar. Akıllı telefon üreticileri nedense qr kod tarayıcıları kamera uygulamalarına getirmiyorlar. Kullanıcılar bugüne dek qr kod okutmak için üçüncü parti bir tatbik indirmek zorunda kalıyorlardı. Ios 11 ile beraber iphone kullanıcılarında dahili olarak bir qr kod okuyucu bulunacak.

Tüm uygulamalara durum servisi seçeneği

Ios 11 ile birlikte gelen bir başka faydalı yenilik vaziyet servislerinde gerçekleşti. Konum servisleri için bazı uygulamalar izin isterken bazıları direkt kullanabiliyorlardı. Ios 11 ile birlikte apple tüm uygulamalara konum servisi seçeneği getirdi. Ayarlardan dilediğiniz teknisyenın konum servislerini kullanımını engelleyerek pil kullanmasından tutum sağlayabilirsiniz.

Daha az reklam

Bilirsiniz google, tarayıcıda çerezleri izleyerek sizlere kişisel reklamlar sunar. Apple, safari ile birlikte sizi takip eden çerezleri engelliyor. Bu özellik gerçekten işe yarayacak mı bilinmiyor, çünkü uzmanlar google’ın apple’ın önlemini aşacağını düşünüyorlar.