instagram Takipçi

instagramın Facebook ve Twitter’den çok daha fazla etkileşim sağladığı araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır ve bu kadar etkili bir platformu doğru kullanmak instagram takipçi kazanmak açısından önem taşımaktadır. İnsanlar tarafından önemli bir noktaya taşınan instagram, kişilerin beğeni alma ve takipçi sayılarını arttırma konusunda emek vermesine neden olmuştur ve bunların sağlanması için platformun doğru kullanılması gerekir.

Kullanıcıların Yaptıkları Hatalar

instagram kullanıcılarının hedefi üst sıralara yerleşmek ve bu sayede popüler olmaktır. Kullanıcıların üst sıralara yerleşmesinde instagram beğeni ve instagram takipçi sayıları etkili olur. Kişiler bunun için çabalarken yaptıkları bazı hatalar nedeniyle takipçi kazanmak yerine takipçi sayısında kayıplara uğrayabilirler.

Bazı kullanıcılar instagram hesabını kilitli tutar ve özellikle ticari firmalar hesaplarını kilitleme hatasına düşer. Kişisel hesaplarda kullanıcılar hesaplarını korumak için kilitli tutabilirler fakat ticari firmalar için bu kayıp demektir. Kilitli hesaplarda diğer kullanıcılar bu hesap kilitli ibaresini görürler ve hesabı takip etmezler. Ticari hesaplar ise ne kadar çok insan tarafından takip edilirse o kadar verim alırlar.

instagram kullanıcılarının takipçi kaybetmelerinin bir nedeni de sürekli aynı tip paylaşımlar yapmalarıdır. İnstagramda kullanıcıların bir tarzı olması önemlidir ve bu tarza uygun paylaşımlar yapmak takipçi kazanmada etkili bir yoldur. Fakat kendilerini tekrarlayan paylaşımlar takipçileri sıkar ve takipten vazgeçirir.

Peş peşe paylaşım yapmak takipçilerin akışını engeller. Bu diğer sosyal paylaşım siteleri için de geçerlidir ve tepkiyle karşılanır. Gün içinde birçok paylaşım yapılabilir fakat peş peşe yapılan paylaşımlar takipçilere itici gelecektir.

Etkileşimde Olmak

instagram kullanıcıları takipçileriyle etkileşim halinde olmaya dikkat etmelidir. Yapılan bir paylaşıma takipçiler yorum yapmışsa, yapılan yorumlara cevap vermek instagram takipçi kaybına engel olur. Özellikle ticari sayfaları olanlar bu konuda çok özenli olmalıdır zira o hesapların amacı potansiyel müşteri olabilecek takipçilerin sorularına cevap vermektir. Eğer takipçiler yaptıkları yorumların önemsenmediğini düşünürlerse hesabı takip etmekten vaz geçerler.

Videolar instagramda en çok ilgi gören paylaşımlardır. Sık ve ilgi çekici videolar yayınlayan hesapların takipçi sayılarının hızla arttığı görülür. Bu nedenle kişiler kendi hesaplarında hoş videolar yayınlarlarsa dikkat çekmeleri mümkün olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir